Skip to content
Hakkımızda

LENCO

Lenco 1946 yılında Fritz ve Marie Laeng tarafından İsviçrede kurulumuştur.

1960 yılında Pikap ve Hi-fi pazarına girdi.Yüksek kalitesi ve uygun fiyatıyla piyasanın en gözde markaları arasında yerini almıştır

1967 yılında piyasaya sürdüğü  4 kg ve 312mm’lik L-75 modeli ile pikap dünyasında yeni bir devir başlatmıştır.

Elektronik dünyasında 56. Yılını kutlayan Lenco ,yenilikçi ruhunu sürekli olarak ürünlerine yansıtarak geçmişten gelen tecrübesini günümüz ile birleştirerek her kesime hitab eden bir ürün yelpazesine sahiptir.

Profesyonel ve yüksek kalite arayışında olan pikapseverler  L-3808’i tercih ederken;  dizaynı, farklılığı ve kaliteyi bir arada arayanlar için cam kasa L-175 modeli öne çıkmıştır.

Ahşap, şık ve aynı zamanda kaliteli pikap arayanların gözdesi L-90 olurken, pikap dünyası ile yeni tanışan gençler  yeşil/kırmızı/beyaz/siyah/sarı/gri  renk opsiyonlarına sahip USB’li L-85’in müdavimi olmuşlardır. Ayrıca L-84 ve L-3867 USB modelleri de sadeliği arayanların onlara en yakışan çözümü olmuştur.

Pikap dünyasının en önemli markalarında olan Lenco atılımlarına devam ederek , şık , ekonomik ve entegre hoparlörlü sistem arayanlar için Classic Phono markasını yaratmış ve yeni olmasına rağmen piyasada bir hayli yol almıştır.

Lenco müzik dünyasının taleplerini takip ederek yeni modeller için çalışmalarına devam etmektedir.

Rakamlarla Lenco

1946
Lenconun Kuruluş Senesi

312
Dünyanın ilk 312 mm’lik pikabı L-75 Lenco tarafından üretilmiştir

50
Dünya’da Lenco satılan Ülke sayısı